امروز به اتفاق گروه صنایع لاستیک سازی بیتا بسپار آرسین مقاله ای تحت عنوان اورینگ متری تدوین نموده ایم در ادامه مقاله همراه باشید تا اطلاعات کافی را کسب کنید.

اورینگ چیست؟

اورینگ متری

عملکرد اورینگ

انواع اورینگ متری

اورینگ چیست؟

اورینگ یکی از قطعات صنعتی پرمصرف از جنس مواد پلیمری و الاستومرها است.

درواقع یک واشری مکانیکی که سطح مقطع آن دایره شکل می باشد و درکاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد اما اکثرا به منظور آب بندی مورد استفاده قرار می گیرد.

به دو صورت داینامیک و استاتیک وجود دارد.

در این مورد به صورت کامل مقاله ای مجزا با عنوان اورینگ چیست؟ نوشته ایم میتوانید آن را مطالعه و اطلاعات کافی کسب کنید.

اورینگ متری

اورینگ های متری همانند اورینگ های معمولی می باشند تفاوت آن ها در این است که این اورینگ را میتوانید در اندازه های دلخواه برش بزنید و درمحل های مناسب استفاده کنید. این اورینگ را با نام های اورینگ کورد و اورینگ مدارباز هم می شناسند.

درمواردی بیشتر استفاده میشود که اورینگ حرکتی نباشد.

متریال استفاده شده در آن بستگی به کاربرد استفاده و مکان استفاده دارد به همین علت در متریال های مختلف از جمله سیلیکون، وایتون و … تولید میشوند.

به دلیل نبودن اورینگ مناسب با قطر پیستون و سیلندر از این نوع اورینگ در سایزهای بزرگ و خارج از محدوده استاندارد استفاده میشود. آن ها به شکل طولی و مقیاس متریک تولید میشود و دو سر آن را با چسب مخصوص به یکدیگر می چسبانند در سایزهای ۱ الی ۲۵ میلی متر وجود دارند و با توجه به صنعت مورد نظر درسایز و متریال مختلف تولید میشوند.

عملکرد اورینگ متری

عملکرد این اورینگ با اورینگ های معمولی مشابه است به این صورت که مانعی ایجاد میکند که سیال توانایی عبور را از ناحیه نداشته باشد. به صورت کلی تمامی آب بندها به هرشکلی مانع عبور سیالات و گازها میشوند.

برای به کارگیری از اورینگ های لاستیکی باید یک شیار درنظر گرفته شود تا اورینگ درآن قرار بگیرد.

انواع اورینگ متری

NBR ضد روغن

سیلیکون بهداشتی

EPDM ضد اسیدی

وایتون ضد حرارت

برای خرید قطعات لاستیکی، پلیمری و … با صنایع لاستیک سازی بیتا بسپار آرسین در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنید.

 

این مطلب را به اشتراک گذاری کنید