امروز مقاله ای کوتاه تحت عنوان اورینگ توسط گروه صنایع لاستیک سازی بیتا بسپار آرسین تدوین شده است در ادامه مقاله همراه باشید تا اطلاعات کافی کسب کنید.

درمقاله ای که از قبل داخل وب سایت تحت عنوان اورینگ چیست؟ قرارداده ایم تاریخچه اورینگ به صورت کامل توضیح داده ایم.

که توسط فردی سوئدی تبار در سال ۱۸۹۶ تولید شده اما بعد از آن مکانیکی دانمارکی که در آمریکا زندگی می کرده است در سال ۱۹۳۷ اورینگ را حق ثبت اختراعش را به نام خود کرد.

اما اورینگ قطعه ای صنعتی که در همه صنایع مورد استفاده قرار می گیرد و هیچ کارخانه ای یا دستگاه ماشینی وجود ندارد که از این قطعه استفاده نکند چه قطعه ای است و چه کاربردی دارد.

اورینگ یک واشر مکانیکی است که به شکل دایره می باشد و از جنس الاستومر و مواد پلیمری می باشد این قطعه را به منظورهای مختلف مورد استفاده قرار می دهند اما مهم ترین کاربرد آن برای آب بندی می باشد.

درواقع اورینگ بین دوقطعه یا دوسطح قرار میگیرد که ممکن است فلزی یا غیرفلزی باشد و وظیفه اصلی آن جلوگیری از نشتی می باشد.

این قطعه در انواع مختلفی تولید میشود از جمله : SBR,NBR و … که هرکدام از این نوع ها در صنعت مورد نظر خود مورد استفاده قرار می گیرد برهمین اساس می بایست طبق متریال و ویژگی های مورد نیاز اورینگ خود را سفارش دهید. کارشناسان صنایع لاستیک سازی بیتا بسپار آرسین به شما کمک می کنند تا بهترین قطعه را سفارش دهید کافیست با کارشناسان در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.

به راحتی میتوان این قطعه را نوع اصلی و تقلبی اش را تشخیص داد بدین صورت که قطعه اصلی بعد از گذشت زمان طولانی شکل و انعطاف خود را در برابر مایعات از دست نمی دهند ولی نمونه تقلبی بعد از مدتی کوتاه شکل خود را به کلی از دست می دهند.

این مطلب را به اشتراک گذاری کنید