در این مقاله گروه صنایع لاستیک سازی بیتا سعی بر شرح دیافراگم رگلاتور را دارد در ادامه مقاله همراه ما باشید تا با این محصول بیشتر آشنا شوید.

دیافراگم لاستیکی چیست؟

کاربرد دیافراگم لاستیکی

انواع دیافراگم لاستیکی

دیافراگم رگلاتور

دیافراگم لاستیکی چیست؟

دیافراگم در واقع یک صفحه لاستیکی یا پلیمری انعطاف پذیر است که جریان بین کنترل ولوها و پمپ ها را کنترل می کند تا از انتقال مواد جلوگیری کند.

موادها ممکن است سیال یا از انواع گازها باشند قطعاتی که با استفاده از دیافراگم تقویت میشوند بسیار مقاومت بالایی در برابر فشار و حرارت دارند و میتوانند تا دمای ۱۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل کنند.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر در مورد دیافراگم لاستیکی چیست؟ کلیک کنید تا اطلاعات کافی را کسب کنید.

کاربرد دیافراگم لاستیکی

دیافراگم قطعه ای است که انواع گوناگونی دارد و هرکدام به منظور خاصی مورد استفاده قرار میگیرد اما اکثر آن ها در محیط های مرطوب و خشک استفاده میشوند.

با استفاده از این قطعه از تعداد پنل هایی که برای صفحه های لاستیکی مورد نیاز است کاسته میشود. پنل ها در عایق بندی استفاده میشوند. و این امکان را دارد که در برابر ضربات از تجهیزات محافظت کند.

دیافراگم در صنعت پزشکی، نفت، گاز، هوافضا، پمپ های پنوماتیک، هیدرولیک، کمپرسورها و … مورد استفاده قرار میگیرد.

انواع دیافراگم لاستیکی

  • دیافراگم منجید دار
  • دیافراگم ضد روغن
  • دیافراگم ضدحرارت
  • دیافراگم سیلیکون
  • دیافراگم وایتون
  • دیافراگم کنترل ولو
  • دیافراگم رگلاتور

دیافراگم رگلاتور

دیافراگم های رگلاتور برای رگلاتورهای هوا، گاز و … مورد استفاده قرار می گیرند. جنس دیافراگم رگلاتورها الاستومر(وایتون، نئوپرن و ..) یا استیل و یا فولاد ضد زنگ می باشد.

بهترین متریالی که برای ساخت دیافراگم رگلاتورهای گازی مورد استفاده قرار می گیرد استنلس استیل می باشد. اگر رگلاتور گاز را از کپسول جدا کنید و در معرض هوای آزاد قرار دهید اگر دیافراگم رگلاتور غیراستیل باشد رطوبت و آلودگی هوا را جذب و به سیستم انتقال گاز منتقل می کند. در غیر اینصورت اگر از جنس استنلس استیل خالص استفاده شود هیچ آلودگی جذب نمیشود و در نتیجه به سیستم آسیبی وارد نمیشود.

رگلاتورها دارای اجزاء متفاوت می باشند از جمله : بدنه، صفحه آب بندی، پیچ تنظیم رگلاتور، واشر آب بندی، فنر ، دیافراگم رگلاتور و …

برای داشتن دیافراگمی مناسب برای رگلاتورهای هوا و گاز صنایع لاستیک سازی بیتا بهترین دیافراگم های لاستیکی را تولید و عرضه می کند. برای خرید دیافراگم های لاستیکی با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.

 

این مطلب را به اشتراک گذاری کنید