درمقاله های قبلی درمورد انواع دیافراگم ها توضیح مختصری داده ایم در این مقاله با گروه صنایع لاستیک سازی بیتا یکی دیگر از انواع دیافراگم ها را شرح خواهیم داد پس در ادامه همراه باشید تا با دیافراگم سیلیکون آشنا شوید.

دیافراگم لاستیکی چیست؟

کاربرد دیافراگم لاستیکی

دیافراگم سیلیکون

دیافراگم لاستیکی چیست؟

دیافراگم در واقع یک صفحه لاستیکی یا پلیمری انعطاف پذیر است که جریان بین کنترل ولوها و پمپ ها را کنترل می کند تا از انتقال مواد جلوگیری کند.

موادها ممکن است سیال یا از انواع گازها باشند قطعاتی که با استفاده از دیافراگم تقویت میشوند بسیار مقاومت بالایی در برابر فشار و حرارت دارند و میتوانند تا دمای ۱۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل کنند.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر در مورد دیافراگم لاستیکی چیست؟ کلیک کنید تا اطلاعات کافی را کسب کنید.

کاربرد دیافراگم لاستیکی

دیافراگم قطعه ای است که انواع گوناگونی دارد و هرکدام به منظور خاصی مورد استفاده قرار میگیرد اما اکثر آن ها در محیط های مرطوب و خشک استفاده میشوند.

با استفاده از این قطعه از تعداد پنل هایی که برای صفحه های لاستیکی مورد نیاز است کاسته میشود. پنل ها در عایق بندی استفاده میشوند. و این امکان را دارد که در برابر ضربات از تجهیزات محافظت کند.

دیافراگم در صنعت پزشکی، نفت، گاز، هوافضا، پمپ های پنوماتیک، هیدرولیک، کمپرسورها و … مورد استفاده قرار میگیرد.

دیافراگم سیلیکون

دیافراگم سیلیکون یا Silicone Diaphragm همانند دیافراگم های دیگر دارای مقاومت حرارت بالایی می باشد اما دلیل استفاده از آن همانطور که در کاربرد دیافراگم لاستیکی شرح داده شده است از آن در صنایع غذایی، پزشکی، دارویی، بهداشتی و … استفاده میشود. دیافراگم ها براساس متریالشان و ویژگی های دیگرشان کاربردهای متفاوتی دارند.

برای خرید قطعات لاستیکی، پلیمری و … با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.

با شماره ۰۹۱۳۱۰۹۰۶۴۰ در تماس باشید.

 

این مطلب را به اشتراک گذاری کنید