در این مقاله گروه صنایع لاستیک سازی بیتا سعی بر شرح دیافراگم لاستیکی کنترل ولو به صورت کلی دارد در ادامه مقاله را مطالعه کنید تا اطلاعات کافی را درمورد این محصول کسب کنید.

دیافراگم لاستیکی چیست؟

کاربرد دیافراگم لاستیکی

دیافراگم لاستیکی کنترل ولو

کاربرد دیافراگم کنترل ولو

دیافراگم لاستیکی چیست؟

دیافراگم در واقع یک صفحه لاستیکی یا پلیمری انعطاف پذیر است که جریان بین کنترل ولوها و پمپ ها را کنترل می کند تا از انتقال مواد جلوگیری کند.

موادها ممکن است سیال یا از انواع گازها باشند قطعاتی که با استفاده از دیافراگم تقویت میشوند بسیار مقاومت بالایی در برابر فشار و حرارت دارند و میتوانند تا دمای ۱۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل کنند.

برای کسب اطلاعات کافی درمورد دیافراگم لاستیکی چیست؟ کلیک کنید/

کاربرد دیافراگم لاستیکی

دیافراگم قطعه ای است که انواع گوناگونی دارد و هرکدام به منظور خاصی مورد استفاده قرار میگیرد اما اکثر آن ها در محیط های مرطوب و خشک استفاده میشوند.

با استفاده از این قطعه از تعداد پنل هایی که برای صفحه های لاستیکی مورد نیاز است کاسته میشود. پنل ها در عایق بندی استفاده میشوند. و این امکان را دارد که در برابر ضربات از تجهیزات محافظت کند.

دیافراگم در صنعت پزشکی، نفت، گاز، هوافضا، پمپ های پنوماتیک، هیدرولیک، کمپرسورها و … مورد استفاده قرار میگیرد.

دیافراگم لاستیکی کنترل ولو

ابتدا باید به این بپردازیم که کنترل ولو یا به عبارت دیگر شیر خودکار چیست؟

کنترل ولو (Control Valve) یکی از اجزاء تجهیزات ابزار دقیق می باشد و در اکثر موارد کنترل فلو، فشار و دمای سیالات به عنوان اجزاء انتهایی یک حلقه انجام وظیفه می کنند.

از این قطعه برای تنظیم جریان سیالات در صنایع مختلف استفاده میشود. و به عنوان آخرین عنصر در حلقه کنترلی نقش مهمی را انجا میدهد. ولوهای دیافراگمی دارای یک بدنه، دریچه با چند درگاه، یک دیافراگم الاستومری و یک نشیمنگاه می باشد که دیافراگم شیر را روی آن می بندد.

کاربرد دیافراگم کنترل ولو

  • تولید دارویی
  • فراوری بیولوژیکی
  • سیمان معدن و مواد معدنی
  • صنایع شیمیایی مانند اسیدها

 

این مطلب را به اشتراک گذاری کنید