مقاله ای دیگر در دسته الاستومرها برای کاربران سایت صنایع لاستیک سازی بیتا بسپار آرسین تدوین نموده ایم در ادامه مقاله همراه باشید تا با لاستیک نیتریل چیست؟ آشنا شوید.

لاستیک نیتریل چیست؟

ویژگی های لاستیک نیتریل

کاربرد لاستیک نیتریل

لاستیک نیتریل چیست؟

لاستیک نیتریل (Nitrile Rubber) یا Buna-N و یا NBR یک گروه از الاستومرها می باشد که  از لاستیک مصنوعی و با ترکیب اکریلونیتریل و بوتادین ساخته شده است.

خواص فیزیکی و شیمیایی این لاستیک وابسته به ترکیبات نیتریل می باشد. هرچه مقدار نیتریل استفاده شده زیاد باشد مقاومت آن در برابر مواد شیمیایی و … بیشتر می باشد و در مقابل انعطاف آن کاهش می یابد.

از لاستیک نیتریل در صنایع مختلفی استفاده میشود از جمله : خودروسازی، هوافضا و … که در قسمت کاربردها مثال های متنوعی از آن میزنیم.

NBR یا همان لاستیک نیتریل یک الاستومر بی نظیر می باشد که توسط پلیمریزاسیون امولسیونی رادیکال آزاد بوتادین با ۱۵ تا ۴۵ درصد اکریلونیتریل گرم یا سرد تولید میشود.

ویژگی های لاستیک نیتریل

مقاوم دربرابر روغن های هیدرولیک

مقاومت کششی، مقاومت پارگی، مقاومت حلال، مقاوم در برابر آب و هوا و…

مقاوم در برابر اسیدها، گازهای جوی و اوزون و…

دارای مقاومت سایشی خوب

مقاومت دمایی آن بین دمای ۱۱۰ تا ۱۲۰ درجه سانتی گراد می باشد.

کاربرد لاستیک نیتریل

همانطور که گفته شد این لاستیک یکی از بهترین الاستومرها می باشد به همین جهت کاربردهای مختلفی دارد از جمله در تولید دستکش های غیرلاتکس، صنایع حمل و نقل، پوشاک و پزشکی و بهداشتی، ساختمانی

علت استفاده از آن در صنایع مختلف مقاومت در محیط های روغنی و پایداری حرارتی می باشد.

برای سفارش محصولات خود در متریال های مختلف و سایز و ابعاد مختلف با ما در تماس باشید تا شما را در روند تولید محصول خود راهنمایی کنیم.

برای ارتباط با ما از طریق شماره دفتر که در سایت یا از طریق چت واتساپ که وجود دارد اقدام کنید.

 

این مطلب را به اشتراک گذاری کنید